"Duże dzieci", tak nazywa się dorosłych, którzy, mimo swoich lat, nadal lubią konstruować niewiarygodne rzeczy z klocków. Jeśli i ty czujesz, że masz w sobie odrobinę z dziecka powinieneś zainteresować się studiami na tym kierunkiem. Studia pozwolą ci spełnić dziecięce marzenia. Celem studiów jest wypuszczenie na rynek pracy doświadczonych inżynierów, bardzo kreatywnych i otwartych na innowacje w wielu dziedzinach życia. Ich specjalnością będzie wymyślanie oraz testowanie pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi lub elektryczno-spalinowymi.

W trakcie studiów:

Czy pojazdy elektryczne i hybrydowe są już dostępne? Takie pojazdy spotyka się dzisiaj często. Po ulicach jeżdżą autobusy hybrydowe, hybrydowe samochody osobowe, a pod wodą pływają łodzie podwodne napędzane silnikami spalinowo-elektrycznymi. Ludzie, którzy wymyślają tego typu pojazdy mają przede wszystkim pracować nad ich udoskonalaniem, tak by były przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji. Na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin naukowych. Główny nacisk w czasie twojej edukacji akademickiej położony zostanie na przedmioty ścisle i techniczne. Matematyka, fizyka, chemia to podstawy, które musisz opanować, by zagłębić się w fascynujący świat nowoczesnych pojazdów. Maturzyści z dobrymi ocenami na świadectwie z tych właśnie przedmiotów z pewnością będą mieli łatwiejszy start. Na studiach zdobędziesz wiedzę również z przedmiotów specjalistycznych, o których w szkole średniej nawet nie słyszałeś. Nauczysz się projektować podwozia do pojazdów o różnych jednostkach napędowych. Zaprogramujesz sterowniki obsługujące silnik, wykonasz samodzielnie wiele ćwiczeń laboratoryjnych i eksperymentów. Poznasz rodzaje akumulatorów. Będziesz potrafił korzystać z nanotechnologii. Poza tym wykształcisz wiele cennych umiejętności, które z pewnością wykorzystasz w przyszłej poracy. Studiując inżynierię pojazdów elektrycznych i hybrydowych staniesz się bardzo kreatywną osobą, a kreatywność to jedna z bardzo porządanych cech na rynku pracy.
 
Po studiach:
Czeka na Ciebie wiele miejsc pracy. Gdy zostaniesz inżynierem na pewno znajdziesz zatrudnienie w przemyśle samochodowym. Być może dostaniesz szansę od wielkiego koncernu samochodowego i staniesz się członkiem zespołu zajmującego się unowocześnianiem silników w pojazdach przyszłości. Na pewno bardzo dobrze poradzisz sobie w instytucjach naukowych, szukając nowych zastosowań do silników kolejnej generacji. Możesz pracować w laboratorium lub nad biurkiem, pisząc książki, z których młodzi adepci inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych będą mogli czerpać wiedzę. Niezależnie od tego, gdzie rzuci cię los, dasz sobie radę.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->