Dlaczego studiowanie Inżynierii medycznej to gra warta świeczki? Dlatego, że to prestiżowy kierunek studiów, który należy do najbardziej obleganych. Dlatego, że daje możliwość poprawy jakości usług medycznych. Dlatego, że pozwala zdobyć bardzo dobre wykształcenie i poszukiwane na rynku pracy umiejętności. Wreszcie dlatego, że zaspokaja ambicje studentów z różnych rejonów świata. Inżynierię medyczną studiować można na uczelniach technicznych. W Polsce ten kierunek oferują niektóre politechniki. By zostać studentem trzeba przejść rekrutacyjne "sito".

W trakcie studiów:
Wpierw jednak należy zdać maturę z matematyki i/lub fizyki na poziomie rozszerzonym. Dobra znajomość przedmiotów ścisłych bardzo pomaga w poszerzaniu wiedzy akademickiej. Idealnymi kandydatami są ponadto osoby obdarzone chłonnym umysłem i twórczą kreatywnością. Ich innymi atutami powinny być również: cierpliwość, skrupulatność, praktyczna znajomość nowoczesnych technologii, bardzo dobra znajomość języka obcego. Nauka na kierunku inżynieria medyczna trwa 7 semestrów, czyli 3,5 roku (studia pierwszego stopnia) Drugi etap studiów akademickich (studia magisterskie) należy odbyć na kierunkach technicznych realizujących zagadnienia zbliżone do inżynierii medycznej. Na studentów czekają zajęcia teoretyczne i praktyczne. Wiedzę zdobytą w procesie dydaktycznym łatwo zweryfikować za pomocą ćwiczeń, praktyk, staży lub wyjazdów stypendialnych. Nauka na kierunku Inżynieria medyczna nie należy do najprostszych, jednak przynosi niewymierne korzyści. Warto zarwać kilka nocy, by w przyszłości zdobyć dobrze płatną pracę i poczucie, że robi się coś, co ma sens. Do zadań inżynierów medycznych będzie należeć tworzenie nowoczesnych technologii wspierających leczenie pacjentów. Kształcenie wykwalifikowanej kadry inżynierów medycznych usprawni działanie systemu ochrony zdrowia.
 
Po studiach:
Absolwenci Inżynierii medycznej znajdą zatrudnienie w ośrodkach badawczych, w przemyśle farmaceutycznym i medycznym. Specjalistów znających skomplikowaną aparaturę medyczną potrzebują państwowe i prywatne placówki zdrowia. Inżynierowie medyczni znajdą ciekawą pracę w szkolnictwie wyższym, sprawdzając się w roli wykładowców akademickich. Z usług osób po inżynierii medycznej sprawnie posługujących się nowoczesnymi urządzeniami medycznymi może skorzystać także administracja państwowa.  
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->