Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
     
Elektroradiologia kierunek studiów
Elektroradiologia
Kierunki studiów - Studia medyczne
Elektroradiologia jest dyscypliną wiedzy związaną z wykonywaniem procedur radiologicznych, badań obrazowych, procedur radioterapii i medycyny nuklearnej. Rozwijająca się dynamicznie gałąź nauki jaką jest elektroradiologia sprzyja dobrym perspektywom na rynku pracy dla absolwenta, który posiada szerokie umiejętności nadzoru i obsługi aparatury radiodiagnostycznej, radioterapeutycznej i elektromedycznej.

W trakcie studiów:

Studenci zdobywają wiedzę ogólną z zakresu nauk medycznych i fizycznych oraz wiedzę szczegółową z zakresu elektroradiologii. Studenci uczą się wykonywania czynności diagnostycznych i terapeutycznych związanych z obsługą aparatury radiologicznej, radioterapeutycznej, medycyny nuklearnej oraz aparatury elektromedycznej (elektrokardiograficznej, elektroencefalograficznej, elektromiograficznej, audiologicznej, fizjologii układu oddechowego, innej); Program studiów obejmuje zagadnienia wytwarzania nośników informacji (diagnostyka) i środków niszczących tkanki (radioterapia), budowy aparatury i efektów oddziaływania promieniowania jonizującego lub innego nośnika informacji z organizmem. Studenci uczą się przewidywania i zapobiegania skutkom niewłaściwego zastosowania aparatury medycznej podczas procesu diagnostycznego i terapeutycznego.

Po studiach:

Absolwent Elektroradiologii powinien być przygotowany do: pracy w zakładach radiologii, radioterapii, medycyny nuklearnej, pracowniach EKG, EEG, EMG, audiologii, fizjologii klinicznej o pełnym zakresie świadczeń, w inspekcji ochrony radiologicznej, współpracy z lekarzami odpowiednich specjalności medycznych, fizykami medycznymi i inżynierami medycznymi. Technicy elektroradiologii zatrudnieni są w każdym szpitalu oraz w poradniach, w których wykonuje się diagnostykę radiologiczną, serca, itp. Technicy radioterapii i medycyny nuklearnej zatrudnieni są w ośrodkach zajmujących się radioterapią bądź bardziej zaawansowanymi technikami diagnostycznymi.
Cała Polska   Białystok   Bydgoszcz   Gdańsk   Gdynia   Gorzów Wlkp   Katowice   Kielce   Kraków   Lublin   Łódź   Poznań   Olsztyn   Opole   Rzeszów   Sopot   Szczecin   Toruń   Warszawa   Wrocław   Zielona Góra  

 

Student w Szczecinie

Student w Zachodniopomorskiem

phoca_thumb_s_szczecin„Odkryj na dobre Szczecin” - zachęcają kandydatów na studia mieszkańcy miasta. Namawiają do wspólnego budowania „Floating Garden”. Stolica Pomorza Zachodniego chce być pełnoprawną metropolią z silnym ośrodkiem akademickim i jednocześnie miastem otwartym na „wodę i zieleń”, które stanowią ponad połowę jego powierzchni. Poza stolicą województwa czekają na Ciebie także uczelnie w kilku innych miastach regionu.

Więcej…